in , ,

Јунска акција на DAIKIN клима уред со инвертер технологија

Топлите денови пристигнаа, сега е вистинско време да инвестирате паметно со купување на висококвалитетна и енергетски ефикасна DAIKIN инвертер клима уред.

За инвестицијата да Ви биде по исплатлива искористете ја летната акција во месец јуни.

ШТО ДОБИВАТЕ?

 1. DAIKIN ИНВЕРТЕР со намалена цена од 10% со готовинско плаќање 
 2. Можност за плаќање на 36 рати  без камата (Стопанска банка)
 3. Гратис wi-fi од 3600ден. за климата  FTX -J3/ GV од 3,5 kW 

На вас преостанува да изберете !

Зошто би ја избрале токму DAIKIN

DAIKIN FTX-J3/GV  Енергетски ефикасна до   A++

Единица која има една работа и тоа го прави беспрекорно. Со неа ја добивате посакуваната удобност. Дури нуди и многу повеќе.

 • Поголема ефикасност
 • SCOP  во режим на греење до 4.1 (за 1 kW  потрошена електрична енергија добивате до 4-ри  kW греење )
 • SEER  во режим на ладење до 6,1
 • Заштеда на енергија без да се загрози удобноста во режимот “stand by”. Во време на “stand by” режимот на работа , потрошувачката се намалува од 10 W на 2 W
 • Вклучете го Comfort режимот и релаксирајте се, совршено чувство за секого
 • Заштитете се од алергии со вградениот прочистувач на воздухот кој ги остранува и 97% од алергените
 • Овозможете му на Вас и вашето семејство мирен сон во текот на ноќта и кога уредот работи. Само 26 dB со вклучување на ноќниот режим
 • Новата, ажурирана опција за Wi-Fi  можност за онлајн контролер да биде контролиролиран  од било каде, во секое време, едноставно од вашиот паметен телефон преку апликација која сега е достапна за IOS и  Android системите. Едноставно треба само да ја симнете апликацијата и имате контрола на климатизерот од секаде каде што ќе имате интернет конекција
 •  Пониско ниво на загадување со СО2
 • Го загрева домот дури и ако надвор е -15 C˚во зимскиот период и ладење до +46 C˚ во летниот период.
 • 36 месеци Гаранција
 • Обезбеден сервис
  За идеална клима во сите простории со мулти сплит систем!

DAIKIN FTXB – C  Енергетски ефикасна до А+

Таа носи пријатна удобност во вашиот дом.

 • Стилски преден панел и неговите функции создаваат одлична атмосфера со лесно прифатлива цена
 • Вертикално автоматско нишање ги поместува капаците за дување нагоре и надоле за ефикасно распростанување
 • 24- часовниот тајмер може да се постави да стартува греење или ладење во секое време при 24- часовен период
 • SCOP во режим на греење до 4,06 (за 1 kW потрошена електрична енергија добивате 4 -ри kW греење)
 • SEER  во режим на ладење до 6,05
 • Обезбедете си квалитетен одмор и сон кој Вие и вашето  семејство го заслужувате, тивкиот режим на работа е само со 21 dB
 •  Кажете им збогум на бактериите, вирусите, и на непријатниот мирис. Чистиот воздух станува дел од вашето секојдневие во домот
 • Нема повеќе студени нозе за Вас, климата работи во режим на греење кога надвор е -15 C˚.
 • 36 месеци Гаранција
 • Обезбеден сервис

За нарачка и повеќе информации исконтактирајте  на :

Адреса: Никола Парапунов 1/1-13 Скопје

Акцијата трае до 30-ти јуни !

DAIKIN водечки производител во светот на  климатизација. Добро докажан јапонски бренд. Ги исполнува сите потреби за европскиот пазар.

Термо Систем партнер на DAIKIN ги исполнува сите критериуми од страна на DAIKIN Централна Европа.

Добро сме запознаени со производите и ги имаме сите релеватни единици кој ги нуди DAIKIN, наградени со Home Comfort Expert сертификат за висок квалитет.

 

Во продолжениe погледнетете го видеото за овој неверојатно добар производ:

[Elite_video_player id=”2″]

Неверојатна приказна за Вардаровиот европски пехар (видео)

НАЈДОБРАТА ХРАНА ШТО ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ ПРЕД И ПО ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ!