in , , , ,

Истраживме се за неверојатните ефекти на црната маска за лице

Здодевните митесери (популарно наречени црнки) знааат да се повеќе од досадни, посебно во зима, кога се повеќе ни се појавуваат на лицето .

Колку повеќе се обидуваме да ги отстраниме толку повеќе се појавуваат и се претвораат во акни.

Кожата станува уморна и оштетена  од средства полни со алкохол, и секакви типови на сапуни кои само ја дехидрираат и сушат твојата кожа.

Ќе пробаме  буквално со сè па дури и со болното „стискање“ на митесери во козметичките салони кои само ја воспалуваат кожата, но ниту тоа не е решението.

Современата козметологија се враќа кон природната медицина и во моментот една од најефективните средства за борба против митесери е Црната маска SLC PureSkin Black Face Mask .

SLC PureSkin Black Face Mask е ефективна богата формула која создава уникатен пилинг ефект кој дава моќни резултати на детоксикација, пречистување и осветлување на кожата.

Брзо се суши, создавајќи цврста форма која ги апсорбира нечистотиите и темелно ги чисти порите, нежно отстранувајќи ги митисерите, акните и вишокот масленост на површината на кожата.

Резултатите се видливи веднаш непосредно по користењето.

Активниот јаглен е неодминлив елемент во негата на кожата бидејќи ги отстранува митесерите и сите видови нечистотија, ги чисти и намалува порите, а истовремено ја детоксифицира кожата и ги неутрализира токсините во истиот момент кога маската се суши на вашето лице. Во моментот на детоксификација на вашето лице екстрактот од Алое вера ќе се погрижи за комплетна хидратација на Вашата кожа, правејќи ја мека и еластична со што добивате здрава кожа со природен и здрав сјај. Алое верата има и моќно антибактериско дејство и игра голема улога во борбата против мозолчињата. Оваа билка ја ублажува иритацијата на кожата и ги уништува бактериите кои може да предизвикаат воспаление на кожата.

Брчките знаат да бидат проблем речиси кај секоја жена. Алое верата изобилува со витамин Ц и Е со што придонесува кон еластичност на кожата, а во исто време и ја затегнува со што се намалува видливоста на брчките.

Витаминот Е кој е дел од составот на SLC PureSkin Black Face Mask е моќен актиоксиданс кој ја одржува младоста и убавината на вашата кожа. Витаминот Е како моќен актиоксиданс ги блокира слободните радикали кои не „стареат предвремено“.

Алфа – хидрокси киселината ја подобрува циркулацијата што допринесува за здрав и младешки изглед притоа давајќи и беспрекорен пилинг ефект на кожата, спречувајќи појава на митесери, акни и брчки.

Вештерската леска е растение со потелко од Северна Америка и делови од Азија кое се користи со векови благодарение на неговите смирувачките својства кои ги има врз кожата, како и моќно антиоксидативно и антибактериско својство врз кожата.

Лецитинот е емолиент, што значи најдоброто нешто кое ја прави нашата кожа мека и нежна. Има неверојатна ревитализирачка моќ за сите типови на проблематична кожа, зрела, сува и оштетена кожа.

Хумичната киселина и Триетаноламинот имаат важна улога во ова моќна маска, благодарение на антиоксидативната улога и моќта на неутрализирање на ПХ вредноста и подобрата хомогенизација на богатиот состав на SLC PureSkin Black Face Mask

Докажани резултати:
·ТЕМЕЛНО ЧИСТА КОЖА
·НЕЖНА И МЕКА КОЖА
·ГО ВРАЌА МЛАДЕШКИОТ СЈАЈ НА ЛИЦЕТО

Употреба:
Нанесете ја маската на чиста и сува кожа. Отстранете ја маската после 20-30 минути.

Совет за подобар ефект: Пред почетокот на третманот на чисто лице ставете крпа (претходно натопена во топла вода) и оставете ја крпата на лицето 2-3мин да се отворат порите за полесно да може да ги отстраните. После тоа на потполно сува кожа нанесте од маската.

За отстранување на малите и бледи митесери, користете ја маската еднаш неделно.
Ако имате умерено изразени митесери, препорачливо е да се користи маската два пати неделно. Ефектот е видлив после краток период на употреба.
За големи и длабоки митесери, потребно е маската да се користи 2-3 пати неделно. Ефектот е видлив после 4 нанесувања.

Важни информации:
·Само за надворешна употреба
·Избегнувајте го пределот околу очите усната и веѓите
·Доколку производот дојде во контакт со овие места, отстранете ја маската со топла вода
·Не ја користете маската доколку имате осетлива кожа, било какви изгореници или други оштетувања
·Ако иритацијата се продолжи, посоветувајте се со доктор
·Да се чува производот на темно и ладно место, надвор од дофат на деца

Погледнете го видеото и уверете се самите во неверојатните ефекти на SLC PureSkin Black Face Mask 

Која е разлика помеѓу протеинска диета и ниско-енергетска диета!

Како да се заштитите од штетните дејства на хлорираната вода