Подарок од Life nutrition персонализирана диета пополни и добиј на e-mail

Loading…

Life NUTRITION – HIGH PROTEIN DIET

Програма која ви овозможува брзо слабеење, не ве изгладнува и ви обезбедува долготраен резултат. Диетата се темели на висок процент на протеини (многу протеини, малку масти и малку јаглени хидрати), и постојано ја оддржува рамнотежата во вашиот живот.

Целта на оваа диета не е ограничување на внесената храна или броење на калории. Токму спротивното, ви овозможува при секој оброк да се заситите од јадење, но сепак ефикасно да го одстраните вишокот килограми.

Брза и ефикасна

Life Nutrition е високо протеинска диета со која резултатите се видливи во првите денови. Позитивните ефекти на оваа диета, со претежно протеински внес, се докажани во многубројни клинички студии.

Здрава

Вашите навики за јадење значително ќе се подобрат и тоа придонесува за подобро здравје и благосостојба.

Одличен вкус

Може да се јаде разновидна храна. Ние исто така ви нудиме широк избор на готова високопротеинска храна во облици на пијалоци, шејкови, супи, житарици, десерти, протеински барови…

Нема броење калории

Целта на оваа диета не е ограничување на внесената храна или броење на калории. 

Потиснат апетит

При уживање во храна богата со протеини имаме подолго време чувство на заситеност, помалку напади од глад, и генерално помалку посегнуваме по нездрави закуски.

Балансирана

Исхраната ги соддржи сите потребни минерали, витамини, антиоксиданти и влакна, кои му се потребни на вашето тело.

Што велат нашите корисници:

Shane Melaugh

“Се изненадив од брзината и ефикасноста”

Неколку години наназад започнував со нова диета и секогаш повторно без успех, за Life nutrition производите и програмата за слабеење дознав од Facebook, се консултирав и со докторот и започнав да ги користам редовно, нема изгладнување, нервоза и несвестици. Ефектот е феноменален.

Вања И.Програмер

Shane Melaugh

“Препорачана диета за гурмани”

Повкусен чоколаден пудинг од овој на Life nutrition  не сум јадела! Дури и сестра ми која не е на диета постојано скришно ми го јаде пудингот. 

Александра Т.Комерцијалист

Shane Melaugh

“Јадам превкусни оброци и слабеам”

Протеинскте оброци Life nutrition ми помагаат со брза припрема од само 1 минута да имам 3 оброци додека сум на работа и дополнително да губам килограми.

Сања Р.Наставник

Контакт

072220092